Wolontariusz w podrozy

Wolontariusz w podrozy

Bardzo atrakcyjną formą zwiedzania nowych miejsc jest wolontariat. Zostanie wolontariuszem to nie tylko tańszy wikt i opierunek.tutaj: http://www.pracowniaintegra.pl/oferta-terapeutyczna To również możliwość poznania obcej kultury od podszewki, obcowanie z problemami i radościami miejscowej ludności, dzielenie ich codziennych trosk, kosztowanie tradycyjnych potraw, uczestniczenie w ich świętach. Wolontariusz na czas swej pracy staje się członkiem lokalnej społeczności.na stronie więcej informacji W ten sposób pracować można chociażby w Indiach czy Zambii, ale też w wielu mniej egzotycznych dla nas miejscach.

Sama praca wyglądać może bardzo różnie- często poszukiwane są osoby zdolne uczyć dzieci angielskiego, ale również mogące wykonywać proste prace fizyczne. Oprócz pracy jest też czas na zwiedzanie, poznawanie miejscowej kultury i obcowanie z przyrodą. Zwykle tego typu wyjazd trwa co najmniej miesiąc- jest to rodzaj zabezpieczenia organizatorów przed ludźmi, którzy unikając pracy chcieliby taniej spędzić wakacje. Oczywiście wyjazd o takim charakterze również pociąga za sobą koszty. Najczęściej sami musimy opłacić dotarcie do celu i powrót, w przypadku podróży do Afryki czy Ameryki Południowej liczyć należy się także z dość wysokim kosztem niezbędnych szczepionek. Pobyt na miejscu jest jednak dużo tańszy, nie musimy martwić się o dach nad głową, co w przypadku zwłaszcza odległych państw jest ogromnym atutem.

Przede wszystkim mamy jednak świadomość, że bierzemy udział w czymś niezwykłym, bezinteresownie pomagamy ludziom, przeżywając przy tym niezwykłą przygodę.

Artykuł dzięki: